Skakbladet
att. Løfbergs Forlag
Svend Vonveds Vej 15
2300 København S
Tlf: 20 74 18 30
skakbladet@skak.dk

Rating
Per Rasmussen
rating@skak.dk
Indberetning af resultater fra turneringer i udlandet som skal rates dansk.

Medlemsregister
Poul Guldbæk Olesen
Akelejevej 10
8240 Risskov
Tlf. 60 78 95 02
kartotek@skak.dk

Divisionsturneringen
Hans Milter Pedersen
Pilevej 30
5800 Nyborg
Tlf. 51 72 36 10
divisionsturnering@skak.dk

Landstræner
Sune Berg Hansen

Ungdomslandstræner
Rasmus Skytte
ungdomselite@skak.dk

Seniorskak
Steen Juul Mortensen
Marievej 7, Snejbjerg
7400 Herning
Tlf. 23 32 47 39
seniorskak@skak.dk

Kvindelandstræner
Peter Thorsbro
kvindelandstraener@skak.dk

Pokalturneringen 
Aage Dalstrup Olsen
Søndervangen 14 1. tv.
8260 Viby J
Tlf. 20 62 33 01
pokalturnering@skak.dk

K-skakafdelingen
Søren Rud Ottesen
Kastanievej 2
8641 Sorring
Tlf. 40 18 82 37
Reg. nr.: 3409 konto nr.: 1194 0463
kskak@skak.dk

Ratingkomite
Per Rasmussen (formand)
Aage Dalstrup Olsen
Tom Petri Petersen
ratingkomite@skak.dk
 

Skaknævn
skaknaevnet@skak.dk
Klager sendes med post eller elektronisk til formanden. Depositum kr. 620 indsættes direkte til Dansk Skak Union på konto nr. (3409) 0011548938.
Tidligere kendelser findes her

Dommerkursus 
Vagn Lauritzen
Ved Dammen 56
6240 Løgumkloster
Tlf. 74 74 43 03
dommerkursus@skak.dk

Liveskak
Kasper Jerwiarz
Straussvej 8, 1. th.
2450  København SV
Tlf. 28 51 90 10
liveskak@skak.dk

Webmaster
Claus Marcussen
Grønkjærsvej 60
7000 Fredericia
Tlf. 20 72 41 92
webmaster@skak.dk
IT drift og support

Udvalg i Dansk Skak Union:

Eliteudvalg:
Poul Jacobsen (FU)
Sune Berg Hansen
Rasmus Skytte
elite@skak.dk 
Seniorudvalg:
Steen Juul Mortensen (formand)
Poul Jacobsen (FU)
seniorudvalg@skak.dk 
Ungdomsudvalg:
Arild Rimestad (FU & formand)Suppleres med 2-3 medlemmerUngdomsudvalg@skak.dk 
Kvindeudvalget:
Arild Rimestad (FU)
Peter Thorsbro
kvindeudvalg@skak.dk 
Divisionsturneringsudvalg:
Peter E. Olsen (formand)Leif HamborgJesper Scherling Fris (FU) Hans Milter Pedersen (Div. TL)
divisionsturneringsudvalg@skak.dk
Informationsudvalg:
Jacob Aabling-Thomsen (formand)Palle SkovMads BoeJan Løfberg

K-Skakudvalget:
Søren Rud Ottesen (formand)
Poul Jacobsen (FU)
kskakudvalg@skak.dk

IT Udvalg:
Poul Jacobsen (FU)
Jesper Scherling Fris (FU)
 it@skak.dk